Kto smaruje, idzie

Kto smaruje, idzie

Pogoda jest dobra, więc możemy spędzić prawie cały wolny czas na rowerze. Nawet w Czechach zbudowaliśmy wiele udanych tras, które są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Na przykład bardzo popularne są Szlaki Trutnovskie, Rychlebskie Stezky, Tanvaldský Špičák z kolejką linową lub Singltrek pod Smrkem, które przyciągną nas do sąsiedniej Polski. Każdy znajdzie swój.

Jednak podczas tych wszystkich zjazdów i zjazdów nasz rower jest bardzo zajęty. A teraz pytanie dla ciebie, czy Twój rower ma wystarczającą opiekę pod takim obciążeniem? Jeśli nie, to na pewno powinno. Mamy dla ciebie mały przewodnik, jak dbać o swój rower, aby działał tak, jak powinien. Przekonasz się, że docenisz to po pierwszym uruchomieniu.

 

1) Pochodzę z podróży i myję rower

Brud, taki jak małe kamienie piasku, błota itp., Pozostają na rowerze, a detergent, taki jak myjnia Squirt , bardzo nam pomoże podczas mycia roweru . Opłucz koło wężem, spryskaj detergentem, wyczyść szczotką.

Dużą zaletą może być to, że możemy wziąć łańcuch za pomocą tych środków, ale nie bierz go za pomocą tego samego pędzla, ponieważ pędzel będzie wtedy bezużyteczny. Opłucz łańcuch, pozwól mu wyschnąć i wytrzyj wszystko posmarowane szmatką.

Uważaj, nigdy nie myj roweru kroplówką! Wysokie ciśnienie zmywa wazelinę nawet w miejscach, w których słońce nie świeci i może sprawić wiele kłopotów. W razie potrzeby tylko obudowy i rurki ramy.

 

2) Kto smaruje, idzie

W drugiej fazie bierzemy smary do łańcucha i tłumienia. Na łańcuchu możemy używać smarów Squirt , które działają jak wosk narciarski. Tworzy cienką warstwę na łańcuchu, dzięki czemu łańcuch dobrze ślizga się wzdłuż linii łańcucha. Ważne jest, aby nie mieszać Squirt z innymi smarami, ponieważ są one oparte na teflonie i nie zakłócają działania Squirt. Więc za pierwszym razem myjemy dokładnie łańcuch, ale jeśli użyjemy Squirt, następnym razem wystarczy wytrzeć łańcuch szmatką, ponieważ nie będzie na nim tyle brudu i smug.

Do tłumienia lub teleskopowej sztycy używamy oleju silikonowego, na przykład BikeWorkx Silicone Star . Wytrzyj szybowce czystą, suchą szmatką, spryskaj je, posyp je i ponownie przetrzyj czystą szmatką.

Po tym zabiegu czyszczenia naszego roweru, który nie zajmuje dużo czasu, możemy wyruszyć następnym razem ze spokojną głową, bo wiemy, że nasz rower jest gotowy :)

 

 

 

 

 

 

 

Kto smaruje, idzie
Utworzono14.07.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.