Ustaw Chorus 12s 175mm 48-32

Ustaw Chorus 12s 175mm 48-32
-10 %
Wybierz opcję
Długość
172,5
175
Liczba zębów
48x32Nie na stanie
50x34Nie na stanie
52x36Na stanie u producenta
Na stanie u producenta
Cena zwykła z VAT 4 318,5 Zł 3 886,6 Zł 3 212,1 Zł bez VAT
Cena po rejestracji:
3 808,9 Zł z VAT
Kod01182139Oznaczenie1020023ProducentCampagnoloGwarancja24 miesięcyKod zamówienia1020023
Produkt nie został ocenionyDodaj ocenę
Ustaw Chorus 12s 175mm 48-32

Nowy zestaw CHORUS 12 x 2 to tradycyjnie brama do profesjonalnego kolarstwa i jednocześnie najnowszy dodatek do rodziny Campagnolo 12 x 2 SPEED . Ten rasowy zestaw wyścigowy korzysta ze wszystkich innowacji technologicznych oferowanych przez jego starsze rodzeństwo SUPER RECORD 12x2 SPEED ™ i RECORD 12x2 SPEED ™. Poszukaj różnicy w użytych materiałach, gdy w seriach Super Record i Record znajdziesz obfity węgiel, który jest reprezentowany w zestawie sady CHORUS 12x2 SPEED tylko w uchwytach .

Campagnolo po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z liderów w rozwoju i produkcji nowych technologii i jako pierwsza firma na świecie wprowadziła kombinację biegów 12x2. Poszczególne elementy tego zestawu nie negują niewątpliwego włoskiego wyczucia piękna i detali.

Campagnolo jest pewne wysokiej jakości swoich produktów i nawet w tym przypadku udziela na ten produkt 3-letniej gwarancji.

Zestaw Chorus 2 x 12 składa się z podstawy montażowej z następujących elementów: przerzutka prowadząca średnia, przerzutka przednia (boss), sortownik (wraz z kompletnym okablowaniem), łańcuch 12s, korba z osią Cr-Mo , tarcza centralna (gwint BSA) oraz hamulec but Podwójny Podwójny.

ZAUWAŻYĆ
Zestaw NIE zawiera KASETY . Prosimy zamawiać kartridże w dziale KASETY.
Jeśli potrzebujesz innego gwintu miseczek środkowych niż adapter BSA (ENG) lub Press-Fit, prosimy o zaznaczenie tego faktu w uwadze w zamówieniu.

Test zestawu Super Record 12x2 magazynu Cykloservis można przeczytać TUTAJ .

 

OPIS POSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW

THE CHAINER Chorus ™ 12 x 2 to najdokładniejsza, najszybsza i najdoskonalsza przerzutka zmiany biegów, jaką kiedykolwiek wyprodukowała Campagnolo. Całkowicie nowy kształt równoległoboku przerzutki wykorzystujący tak zwaną technologię 3D EMBRACE zapewnia dokładniejszą i dokładniejszą zmianę przełożeń przy mniejszych stratach energii, co również wydłuża żywotność komponentu. Przeprojektowany równoległobok przerzutki pozwala zachować identyczną odległość górnego koła zębatego przerzutki od poszczególnych zębników, tzn. przerzutka wiernie kopiuje kasetę, co zapewnia znacznie dokładniejsze przełożenie na wszystkich zębnikach. Całkowicie przeprojektowano również kształt prowadnicy , która jest na nowo wyposażona w większe koła pasowe, co pomaga w i tak już doskonałej zmianie biegów. Górne koło pasowe różni się od dolnego znacznie dłuższymi zębami, które pomagają utrzymać dokładne położenie łańcucha względem kasety. Prowadnica jest wymiarowana zarówno dla kasety z największym zębnikiem 29 zębów jak i kasety z zębnikiem 32 zęby. Nowo dodana sprężyna kompensacyjna w górnej części równoległoboku eliminuje drgania, a tym samym zapewnia bezbłędne przesuwanie się na wszystkich rodzajach powierzchni.
Zastosowane materiały: Ultralekki technopolimer z domieszką węgla, duraluminium, duraluminium / śruby / kołki stalowe
Waga: 240g

Chorus ™ 12 x 2 SHIFT to najdokładniejsza, najszybsza i najdoskonalsza przerzutka, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma Campagnolo. Nowo zaprojektowane ramię przerzutki, które teraz składa się z dwóch oddzielnych - samoczynnie poruszających się - części połączonych jednym sworzniem (poprzednie ramiona przerzutki były wykonane z jednego kawałka materiału), skróciło krok zmiany biegów i oferuje bezkompromisową i natychmiastową reakcję na biegi ruchy dźwigni. Prowadnica przerzutki z duraluminium została zwężona i na nowo przystosowana do stosowania z szerszymi oponami (do szerokości 32 mm), czyli nie ma niebezpieczeństwa, że przerzutka zetknie się z tak szeroką oponą.
Przerzutka oferuje teraz również opcję 2 pozycji w połączeniu z dużym konwerterem, co całkowicie eliminuje nieprzyjemne tarcie łańcucha o prowadnicę podczas włączania biegów poprzecznych .
Użyte materiały: dural, stal
Waga: 94g

ULTRA SHIFT Chorus ™ 12 x 2 tradycyjnie oferuje doskonały ergonomiczny kształt i intuicyjny układ poszczególnych elementów sterujących, gdzie każda z 3 dźwigni ma swoją własną funkcję: dźwignia hamulca, dźwignia zmiany biegów i dźwignia zmiany biegów).
W oparciu o uwagi kierowców zespołów zawodowych dokonano kilku drobnych korekt w kształcie korpusów zmiany biegów, dźwigni hamulca i manetek zmiany biegów. Te regulacje prowadzą do jeszcze lepszego chwytu we wszystkich pozycjach trzymania. Rowerzyści z mniejszą dłonią szczególnie docenią możliwość zbliżenia dźwigni hamulca do kierownicy. Dźwignie hamulca - dzięki nowej konstrukcji - mają 3 pozycje : POZYCJA SERWISOWA, która umożliwia otwarcie szczęk hamulcowych w celu zdjęcia koła, POZYCJA 1 - położenie dalej od kierownicy oraz POZYCJA 2, która przybliża dźwignię do kierownicy.
Mechanizm dźwigniowy osadzony jest na wysokiej jakości łożyskach kulkowych zapewniających płynną pracę w każdych warunkach. Zmiana przełożeń (jako jedyna na rynku) pozwala na jednoczesne włączenie do 5 kół zębatych ( system Ultra Shift ). Większy kształt dźwigni zapewnia wygodniejsze podparcie dłoni. Zmodyfikowany i powiększony kształt dźwigni zwalniającej zapewnia większe podparcie kciuka. Dźwignie pokryte są nowymi silikonowymi rękawami Vari-Cushion™ zapewniającymi wysoki komfort nawet podczas ekstremalnie długich przejażdżek. Klamki hamulcowe są wykonane z włókna węglowego i ozdobione drobnymi rowkami.
Opakowanie zawiera mechanizm regulacji napięcia wstępnego linki przerzutki. Nowa zmiana 12s obejmuje również specjalne okablowanie oznaczone MAXIMUM SMOOTHNESS, w którym znajdziesz specjalne kable Bowdena, kable teflonowe oraz końcówki z duraluminium z rurką wsuwaną. Okablowanie to eliminuje tarcie kabli do minimum, a tym samym przyczynia się do jeszcze płynniejszej pracy całego systemu.
Użyte materiały: dural, stal, kompozyt
Waga: 364g

CHAIN Chorus ™ 12 x 2 jest specjalnie zaprojektowany do użytku z systemem prędkości 12x2. Łańcuch łączony jest wyłącznie specjalną nitownicą Campagnolo UT-CN300 lub nitownicą uniwersalną do wszystkich typów łańcuchów Rohloff Revolver 3, za pomocą specjalnego nitu wbijanego CN-SR600 .
W porównaniu z łańcuchem dla systemu 11x2 poszczególne ogniwa są węższe (5,45 mm vs 5,15 mm), przy zachowaniu tej samej żywotności, tj. 3000 km do 8000 km. Dla cichszej pracy łańcucha zmodyfikowano jego poszczególne piny. Te kołki w układzie 11x2 wystawały poszczególne ogniwa o 0,1 mm. W przypadku łańcucha 12x2 tylko 0,02 mm (wyjątkiem jest sworzeń łączący łańcuch).
Waga: 2,19 g - 1 ogniwo (średnica 108 ogniw - 237 g)

UCHWYTY ULTRA TORQUE Chorus I 12 x 2 zostały zmodyfikowane do systemu 12-rzędowego. Nowe przetworniki są zoptymalizowane do użytku z węższym łańcuchem, a podwójne wzniesienia zapewniają natychmiastową reakcję zmiany biegów. Projekt przeszedł zmianę, w której osiągnięto lepsze wartości aerodynamiczne. Oczywiście zachował się sprawdzony przez lata system łączenia dwóch półosi za pomocą jednej śruby ( system Ultra Torque).
Uchwyty są tradycyjnie wykonane z włókna węglowego . Klamki karbonowe są wyposażone w stalowe półosie połączone pojedynczą, stalową śrubą. Półosie zawierają przemysłowe łożyska stalowe o niskich oporach toczenia. Nowością są również konwertery ze zmodyfikowanymi taśmami do szybszej zmiany przełożeń, które nie łączą się ze sobą, ale są wkręcane bezpośrednio w korby. To zintegrowane mocowanie przetworników pozwala na montaż wszystkich produkowanych kombinacji przetworników na jednym typie korby. Przetworniki dokręcane są do korb za pomocą lekkich duraluminiowych śrub. Uchwyty oferowane są w długościach 165/170/172,5/175mm oraz w kombinacjach konwerterów 52-36/50-34/48-32.
Współczynnik Q nowych korb wynosi 145,5 mm, korby są kompatybilne zarówno z kołami z klasycznymi hamulcami szczękowymi, jak i kołami z hamulcami tarczowymi.
Użyte materiały: węgiel, stal, dural
Waga: 728g (kombinacja 172,5mm 48-32)

MISKI CENTRALNE I ADAPTERY ULTRA TORQUE Misy środkowe Record™ wykonane są z duraluminium i oferowane są w dwóch wersjach gwintowanych: ENG (1x37x24T) oraz ITA (36x24T).
Adaptery systemu Press-Fit są wtedy przeznaczone do ram z bezgwintowymi złączami centralnymi. Adaptery produkowane są w następujących wymiarach: 68x42 / 68x46 / 86,5x41 / 79x46 / 86,5x46
Użyte materiały: duraluminium
Waga: 29g (adaptery Press-Fit) / 45g (miski gwintowane)

SZCZĘKI HAMULCOWE Chorus ™ 12 x 2 oferują konstrukcję szkieletową z lekkimi, frezowanymi szczękami w konstrukcji DUAL-DUAL, aby zwiększyć efekt hamowania z tylną szczęką hamulcową zamontowaną na dwóch sworzniach w przesuwnej tulei. Hamulce są wyposażone w duraluminiowe, lekkie szczęki do wtykowych wymiennych klocków hamulcowych. Szczęki hamulcowe osadzone są na stożkowej klocku umożliwiającym wygodną regulację we wszystkich kierunkach względem obręczy, aluminiowe śruby, nakrętki i klocki nadają szczękom lekki wygląd w luksusowym czarnym designie.
Użyte materiały: dural, stal
Waga: 330g

Chorus 12 x 2 * CASSETTE składa się z 12 stalowych kół zębatych. Sześć dużych kół zębatych jest podzielonych na dwie trójki, z których każdy jest frezowany technologią CNC z jednego kawałka materiału . W ten sposób wyeliminowane jest potencjalne niebezpieczeństwo poluzowania poszczególnych kół zębatych w sworzniach łączących. Te koła zębate mają specjalne zęby prowadzące po wewnętrznej stronie, co przyczynia się do płynniejszej i szybszej zmiany biegów.
Wszystkie koła zębate są pokryte powłoką niklowo-chromową, która zapewnia ich długą żywotność i płynną pracę podczas zmiany przełożeń.
Nowy kształt taśm nośnych poszczególnych zębów zębnika przyczynia się do płynniejszej i cichszej zmiany biegów. Wkład zawiera również lekką nakrętkę zabezpieczającą z duraluminium . W porównaniu z kasetami systemu 11s szerokość poszczególnych zębników została zmniejszona z 1,6 mm do 1,45 mm. Szerokość przekładek została dostosowana z 2,2/2,3mm do 2,05mm. Przekładki są nowo wykonane z duraluminium.
Campagnolo zastosował nową technologię o nazwie Anti-Stick Chain System do nowych wkładów 12s. Są to specjalne zęby na zewnątrz największego zębnika. Te specjalne zęby zapobiegają utknięciu łańcucha między zębnikiem a tylnym cięgnem (jeśli łańcuch niewłaściwie przejdzie za największym zębnikiem, nie zakleszczy się, ale łańcuch powróci na kasetę po odłączeniu z powrotem do mniejszych zębników).

Kasety oferowane są w konfiguracjach: 11-29, 11-32 i 11-34 (kaseta 11-34 wymaga użycia specjalnej przerzutki z przedłużoną prowadnicą)

W grę wchodzi kompatybilność. koła: wkłady 12s są kompatybilne ze wszystkimi kołami / piastami splatanymi Campagnolo, które są przystosowane do wkładów 9s / 10s i 11s.

Użyte materiały: stal, dural
Waga: 306 g (dla kombinacji 11-29)


* wkład nie jest dołączony

Rodzaj hamulca
Typ hamulcaHamulec szczękowy
TypDrogowe
MarkaCampagnolo
RodzajMechaniczne
Długość172,5
Liczba zębów52x36
ProducentCampagnolo
Zębatki2x12
Parametry techniczne
Hmotnost2022 g (bez kazety)
KompatibilitaSuper Record 12s, Record 12s, Chorus 12s
Dyskusja
Opis produktu
Masz pytanie? Interesuje Cię konkretny detal? Zapytaj nas.
Zadaj pytanie
Nowe pytanieTwoje imięTwój e-mail(e-mail nie będzie widoczny)TytułNapisz tekstZadać pytanie
Twoje imięTwój e-mail(e-mail nie będzie widoczny)Napisz tekstDodać odpowiedź
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Ustawienia szczegółoweZezwól na wszystko

CHCETE BÝT V OBRAZE?
ODEBÍREJTE NOVINKY CYCOLOGY
Stačí se přihlásit k odběru našeho pravidelného newsletteru a sleva 100 Kč na první nákup je vaše!
CHCĘ RABATU