Wyścigowy weekend tak, jak powinien

Wyścigowy weekend tak, jak powinien

W miniony weekend kolarze naszej ekipy wzięli udział w kilku imprezach. W sobotę zaplanowano dwa wyścigi, a mianowicie wyścig czterech crossów w Dobřanach, będący częścią Pucharu Europy oraz Mistrzostwa Czech w Maratonie na Dolnych Morawach, a po nich niedzielne Mistrzostwa Republiki XC E-bike, jako pierwszy rok pod szyldem UCI. .

 

W wyścigu w Dobřanach wystartował również Tomáš Slavík , który zajął pierwsze miejsce po walce z Jiřim Penc i Tomášem Brožíkiem . Jiří zajął 3. miejsce, a Tomáš 2. miejsce. Więcej można przeczytać w raporcie Tomáša Slavíka . Maraton na zapisanych 107 km, ale prawdziwych 115 km przebiegł Marek Sádovský , który w tym bardzo wymagającym wyścigu, na którym nie było nic wolnego zarówno pod górę, jak i zjazd, zajął 71. miejsce na 200 startujących zawodników. Jeśli dodamy przewyższenie ponad 3500 m, zaliczamy go do dobrych wyników i nie możemy się doczekać, co przyniesie kolejny wyścig.

MČR v maratonu MČR v E-bike

 

MČR v E-bike start

Elektryczna Niedziela

Niedzielne mistrzostwa XC E-bike Republic były dla nas, jak i dla pozostałych, wielką niewiadomą. Wszyscy zawodnicy przystąpili do wyścigu z dużym znakiem zapytania, ponieważ nikt nie wiedział, jak może wyglądać rozwój wyścigu po zamontowaniu roweru elektrycznego. Organizatorzy, w tym nasz znany Zdeněk Dokoupil, który kierował całą imprezą i walczy o rozszerzenie wyścigów na E-bike'ach, przygotowali bardzo wymagający tor o długości około 2 km, którego pierwsza połowa prowadziła po bardzo stromej trasie z jedną przeszkodą, czyli około 30 drewnianych schodów. Druga połowa toru została ponownie nakręcona tylko w dół po nartostradzie z skrzyżowaniami głębokich drenów, przejazd opon z traktora, murem i lukrem na torcie był skokiem paletowym, na którym również dołożyliśmy rękę do pracy, a zawodnicy wskoczyli na to ponad 5 metrów.

 

MČR v E-bike schody MČR v E-bike skok

 

Wyścig został podzielony na dwie kategorie: Hobby i Elite . W kategorii Hobby Jiří Zárybnický, który jeździł na naszym rowerze Kross Soil 1.0 , zajął 8. miejsce, pomimo kontuzji ust (kilka szwów pozostanie w pamięci), której doznał w sobotnim maratonie. W kategorii Elite używaliśmy kilku kajdanek w ogniu, a Vojtěch Hanč walczył najlepiej, utrzymując większość wyścigu na 2. miejscu. Niestety podczas ostatnich dwóch okrążeń spadł na 6 miejsce wśród mężczyzn, co spowodowane było upadkiem na ostatnim zjazdie. Po dotarciu do mety trafił do szpitala z wstrząśnięciem mózgu. Na szczęście jest teraz na rekonwalescencji domowej i liczymy na nią w przyszłym roku. Vojta usiadł na Rocky Mountain z zainteresowaniem.

 

MČR v E-bike Vojta Hanč MČR v E-bike Vojta Hanč

 

To wydarzenie było dla nas wielkim przeżyciem i chcielibyśmy pochwalić organizatorów Nova Cup za znakomity tor oraz organizację samego wyścigu. W przyszłym roku wierzymy w więcej takich wyścigów, nie tylko ze względu na zawodników, ale także ze względu na kibiców, którym udaje się rozweselić i zabrać do domu miłe przeżycia sportowe.

Wyścigowy weekend tak, jak powinien
Utworzono29.07.2020
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.