Żwir porusza świat. A co to właściwie jest?

Utworzono09.05.2023
Żwir porusza świat. A co to właściwie jest?

Torba została rozdarta przez rowery szutrowe i nic dziwnego, że widujemy ich coraz więcej. Rower szutrowy można nazwać idealnym partnerem dla tych, którzy lubią urozmaicać teren, a jednocześnie nie muszą spędzać całego dnia w terenie między drzewami lub na szlakach. I my też nie pozostajemy w tyle i nie tylko sprzedajemy rowery szutrowe, ale głównie je testujemy. Po prostu uwielbialiśmy ten rower.

Gravel kolo recenze Rondo Ruut

 

Rower szutrowy potrafi wszystko

Rower szutrowy ma tę zaletę, że radzi sobie z leśnymi drogami, niektórymi korzeniami, żwirem i mniejszymi kamieniami . Oczywiście bardziej zaprawieni jeźdźcy zapuszczają się w trudniejsze tereny, ale to pozostawimy ocenie każdego z Was. Czy kończy się las, a zaczyna długi, płaski asfalt? Normalnie szukalibyśmy już skrętu w głąb lasu i na szlaki, jednak w przypadku roweru szutrowego nie mamy nic przeciwko, wręcz przeciwnie. Ładnie w niego wchodzimy, przyspieszamy i pozwalamy sobie dryfować po krajobrazie.

Na pierwszy rzut oka ktoś by powiedział, że to rower szosowy, ale gdzie on jest? Konstrukcja jest podobna, ale...

• siedzenie jest wygodniejsze.

• siłowniki są bardziej po bokach – ergonomiczne.

• znajdziemy więcej spawów, dzięki którym możemy przymocować do roweru sakwy i bidony na dłuższe przeprawy.

• Opony są grubsze i szersze niż koła jezdne.

 

Spróbuj bikepackingu

Rower szutrowy często wykorzystywany jest do długich przepraw, gdzie jeździ się przeważnie poza cywilizacją przez kilka dni i wozi ze sobą wszystko . Spanie, gotowanie, narzędzia, przebieranie się… Ostatnio ta aktywność stała się bardzo popularna i wielu z nas chce chociaż raz spróbować tej szalonej jazdy . Oprócz roweru potrzebujesz także odpowiednich toreb i wysokiej jakości lekkiego sprzętu, aby spędzić noc na świeżym powietrzu . Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem , w którym omówiliśmy bikepacking z perspektywy naszych rowerzystów.

 

Zalety:

• Jesteś swoim własnym szefem. Brak przymusowego zameldowania i wymeldowania.

• Oszczędzasz pieniądze, bo wszystko nosisz przy sobie. Żadnych drogich restauracji i wstydu podczas jazdy na rowerze wśród „normalnych” ludzi.

• Spanie pod słońcem i liczenie gwiazd, to też część tego.

• Śniadanie na trawie bezcenne. Plus dodaj widoki.

• Cyfrowy detoks, który sprawi, że poważnie się wyłączysz. Często na drodze i w lesie może nie być sygnału, a dodatkowo trzeba oszczędzać baterię na ważniejsze rzeczy, takie jak nawigacja czy niezbędny kontakt w sytuacji awaryjnej.

 

A co ze sobą nosimy?

Rower szutrowy możesz wybrać z naszej aktualnej oferty . A co z nowym Cannondale , Giantem czy damską Liv ?

Wtedy oczywiście zastanawiamy się, ile dni spędzimy w trasie i odpowiednio dobieramy torby rowerowe i co w nich zapakujemy. Wykonujemy głównie torby Apidura i Force . Są trwałe, a większość z nich jest także wodoodporna .

 

Pogoda jest kolejnym czynnikiem decydującym. Jeśli wybieramy się w góry, musimy liczyć się z tym, że nawet w miesiącach letnich może wystąpić chłód i deszcz. W związku z tym wybieramy również sprzęt wykonany z wysokiej jakości i trwałego materiału . Na każdą przejażdżkę warto więc zabrać ze sobą np. kurtkę przeciwdeszczową , ocieplacze na nogi i rękawiczki . W przypadku utrzymujących się opadów deszczu polecamy jednak również spodnie wodoodporne.

Potem czas na jedzenie i picie . Większy problem jest oczywiście z jedzeniem . Trzeba to jakoś załadować do worków, nie zapomnieć o kuchence , wkładze, sztućcach i naczyniach . To za mało, dlatego tak częsta jest walka z przestrzenią i wagą.

A co jeszcze przypominać? Tak, nawigacja. Niezależnie od tego, czy patrzysz na telefon komórkowy, czy też dałeś się zaczarować komputerom rowerowym , dobrze jest wiedzieć, gdzie i gdzie jechać, jakie wzniesienie będziesz musiał pokonać i w jakim terenie będziesz się zmagał.

Wybierz żwir i ciesz się jazdą w każdym terenie. Nie zniechęcaj się i ciesz się przygodą w pełni.

0 x
Głosować można po zalogowaniu
pozor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací zde.

Ustawienia szczegółoweZezwól na wszystkoOdrzuć wszystko
popuplogo
CHCETE BÝT V OBRAZE?
ODEBÍREJTE NOVINKY CYCOLOGY
Stačí se přihlásit k odběru našeho pravidelného newsletteru a sleva 100 Kč na první nákup je vaše!
*Sleva lze uplatnit při nákupu nad 1000 Kč
CHCĘ RABATU